ВІДДІЛЕННЯ РЕЛІГІЄЗНАВСТВА – академічна інституція із своєю науковою Радою, що діє на правах рад інститутів НАНУ, має своє фінансування, самостійність у вирішенні кадрових питань. Воно з 1991 року на автономних засадах функціонує в структурі Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України і фактично є єдиним науковим підрозділом в Україні з цього фаху. Відділення покликане не тільки налагодити й проводити дослідження актуальних проблем релігієзнавства, а й скоординувати їх в межах країни, сприяти підготовці наукових кадрів з релігієзнавства. У своїй науковій роботі його дослідники керуються принципами об’єктивності, історизму, світоглядного плюралізму й конфесійної незаангажованості.

При Відділенні працює Спеціалізована вчена рада із захисту релігієзнавчих дисертацій із філософських, історичних і соціологічних наук, Координаційна рада з релігієзнавчих досліджень.

В структурі Відділення діють дві науково-дослідницькі групи – з філософії релігії (очолює проф. А.Колодний) та з історії релігії та практичного релігієзнавства (очолює проф. Л.Филипович). У Відділенні працює 9 докторів наук (А.Колодний, П.Яроцький, Л.Филипович, О.Саган, В.Шевченко, А.Арістова, П.Павленко) і 8 кандидатів наук (О.Бучма, О.Горкуша, І.Козловський, Г.Кулагіна-Стадниченко, О.Недавня,  В.Титаренко, Ю. Недзельська, Д.Базик).

DSC02848-1

Відділення має свою Вчену Раду, аспірантуру й докторантуру.

Відділення входить на колективних засадах до Міжнародної Асоціації свободи релігії, Міжнародної Асоціації істориків релігії, Міжнародної академії свободи релігії та віровизнань та ін. Співробітники Відділення індивідуально є членами багатьох професійних міжнародних об’єднань, побували вже пнад сто разів у наукових відрядженнях в біля 30 країнах зарубіжжя (США, Англія, Австралія, Іспанія, Німеччина, Латвія, Фінляндія, Данія, Греція, Італія, Польща, Франція, Японія, Індія, Росія, Ізраїль та ін.).

Участь в роботі зарубіжних наукових форумів свідчить про міжнародне визнання української релігієзнавчої науки. З різних приводів Відділення приймало у себе в останні 12 років біля 150 іноземних науковців, релігійних діячів, працівників державних установ тощо. Проводило практику американських студентів.

Щороку Відділенням організовується і проводиться до десяти різнотемних міжнародних, всеукраїнських та регіональних наукових конференцій із запрошенням до участі в їх роботі не лише світських, а й богословських релігієзнавців, науковців із інших країн.

Співробітники Відділення викладають велике різноманіття релігієзнавчих курсів у багатьох університетах України. Відділення має договори творчої співпраці з рядом наукових і навчальних інституцій нашої країни і зарубіжжя. Зокрема плідною є наша співпраця із Львівським Музеєм історії релігії, Інститутом релігієзнавства Ягелонського університету (Польща) та Міжнародним центром права та релігієзнавства Університету Брігама-Янга (США).

На базі Відділення створено в 1993 р. Українську Асоціацію релігієзнавців, осередки якої є майже у всіх областях України. Діє також Центр релігійної інформації і свободи УАР, її молодіжне відділення, Бібліотека релігієзнавця із читальним залом релігійної періодики.

Відділення відкрите для творчої співпраці з науковими, освітніми й культурно-просвітницькими організаціями, виконання спільних наукових проектів, проведення соціологічних досліджень. Воно відкрите також і для конфесійних інституцій, своєю діяльністю всіляко сприяє утвердженню в Україні свободи совісті на рівні міжнародних правових стандартів.

Керівник Відділення – Заслужений діяч науки України, доктор філософських наук, професор Колодний А.М., заступник – доктор філософських наук, професор Яроцький П.Л., вчений секретар – кандидат філософських наук Д.Базик.

 

Відділення релігієзнавства ІФ імені Г.С.Сковороди НАНУ працює за адресою: 01001 Київ, вул. Трьохсвятительська, 4, кімн. 301, 323-324, 413-414.

Телефон-факс: (044) – 279-48-12, телефон 279-04-18 (звертайтеся з питань придбання видань Відділення), 278-51-49.

Сайт Відділення релігієзнавства, офіційне представництво Відділення релігієзнавства на Фейсбук, E-mail: ukreligieznavstvo@gmail.com 

Звертаємо увагу,

що даний блог створений з метою інформування про діяльність Відділення в рамках запропонованих наразі тем.

В існуючих умовах нашої діяльності фахові консультації та роз”яснення в коментах та через мейл не ведуться; в коментах та через мейл дискусії не підтримуються; мейл вказаний для робочих потреб колег. 

Advertisements

Відповідей: 2 to “Відділення релігієзнавства”


  1. […] релігії Українська Асоціація релігієзнавців, Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені… започатковує проведення цілої низки наукових […]


  2. […] релігії Українська Асоціація релігієзнавців, Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені… започатковує проведення цілої низки наукових […]

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s