Нарешті відбулася конференція, яку спільно організували ВР ІФ НАНУ, КНУ, УАР, присвячену вшануванню пам*яті своїх колег. Ідея такого заходу неодноразово обговорювалася в колах науковців та викладачів. І от 11 березня таки сталося те, що давно вже треба було зробити: згадати своїх вчителів і старших колег, на плечах яких стоїмо ми, а відповідно і наші учні.

Ідею проведення акції “Пам*ятаймо!” підтримав декан філософського факультету КНУ проф. А.Конверський, зав.кафедри релігієзнавства проф. В.Лубський, академік-секретар НАНУ О.Онищенко, керівник Відділення релігієзнавства проф. А.Колодний, а реалізували її – колективи кафедри релігієзнавства (проф. О.Предко) та Відділення релігієзнавства (проф.Л.Филипович). До участі в заході були запрошені студенти КНУ, нинішні і колишні, аспіранти кафедри релігієзнавства та ВР ІФ, кияни і некияни (див. Програму). Зібралося біля сотні учасників, частина з яких прочитали доповіді, поділилися своїми спогадами, інші – уважно слухали.

Згадали і пам*янули всіх, хто вже пішов від нас, але завдяки праці яких ми можемо говорити про відчизняне релігієзнавство.

Перед учасниками конференції виступили:

проф. А.Колодний, проф. В.Лубський, проф. О.Предко, проф. П.Яроцький, наук.співробітник О.Горкуша, ст.н.с. О.Бучма, доц. О.Сарапін, проф. Л.Виговський, проф. Є.Дулуман, проф. Л.Филипович.

Учасники конференція дізналися про початки науки про релігію в Україні, про славетних професорів Києво-Могилянської академії та Київського університету, про науковий здобуток дослідників, як світських, так і релігійних.

Науковці з КНУ та ВР ІФ на основі аналізу наукової спадщини Б.Лобовика, А.Єришева, П.Косухи, В.Танчера, Ю.Калініна запропонували своє бачення гносеології, соціології релігії, познайомили присутніх із внеском вчених у розвиток гуманітаристики.

Про події 50-річної давнини згадали проф. Є.Дулуман, один з перших аспірантів кафедри релігієзнавства КНУ, перша студентка курсу В.Танчера З.Филипович, колишній лаборант кафедри О.Шуба, студент, а пізніше аспірант кафедри, нині проф.Л.Виговський, пров.н.с. М.Кирюшко.

Зачитали звернення Тернопільського і Чернівецького осередку УАР до учасників конференції.

Спеціально до цієї події науковці приурочили видання двох книжок: “Дисциплінарне релігієзнавство” (219 с.) та “Релігієзнавство України. В двох книгах. Книга друга. Релігієзнавча наука років незалежності” (258 с.)

За результатами конференції планується видати окремий номер бюлетеня “Українське релігієзнавствство”, присвячений дослідженням наукового і викладацького спадку засновників українського релігієзнавства.

Світлини з конференції тут

Advertisements